Heineken Open’er 2009 (4)

Na ką, atsidariau skardinę “Heineken“ ir prisėdau rašyti ketvirtosios ir paskutinės šios sagos dalies. Dar gulėdama Lenkijos pievoje supratau, kad “Heineken“ tokio dydžio festivalius organizuoti vis dėlto apsimoka: kartą pripratus, mesti sunku.

Ketvirtoji diena

Dingo Vaida.
Šį atradimą padariau atsibudusi po rekordiškai greito nulūžimo išvakarėse. Nėra Vaidos, nors tu ką. Ir, kas baisiausia, net negaliu tiksliai prisiminti, ar ji įropojo į palapinę paskui mane, ar ne. Jo, buvau truputį pavargusi. Žodžiu, per kitas porą valandų Vaidos pasigedo visi. Ir dauguma nusprendė, kad ji išėjo nakvoti pas kanadietį. Arnas dar ir jautė pareigą dėl to šaipytis iš manęs: tipo, pralaimėjau varžybas.

Vaida atsirado.
Ir padarė tai prieš 11:00. Išniro iš palapinių lauko, susivėlusi ir su kalta šypsenėle. “Nu nu, ateik čia, parodyk savo gėdą!“ šūktelėjo Arnas. Vaida prislinko arčiau ir išlemeno: “Aš dar nebuvau atsigulusi…“ Pasirodo, vėl tinklininkai/alkoholikai/narkomanai pasidarbavo. Vaida buvo išteisinta, o varžybos dėl kanadiečio – grąžintos į status quo.

Kelionė į Sopotą.
Kadangi keiktis nemėgstu, daug nepasakosiu, tik paminėsiu, kad įtrauktas buvo Mykolas su GPS. Rezultatą galima numanyti iš ankstesnių įrašų. Užtat grįžtant atgal labai linksmai ir gan ekstremaliai išbandėm Arno GPS privalumus, o aš su Richardu papliurpiau apie “The Beatles“ ir “Rolling Stones“. Kai pagalvoji, mano simpatijas pelnyti galima vieną minutę paskaičius Wikipedia. Tik reikia žinoti, kur skaityti.

Himnas.
Kadangi kelionė į Sopotą netikėtai truko ilgiau nei planuota, vos vos spėjom Lietuvos himno giedojimui. Tiksliau, aš tai atlikau su dalimi patriotų, užstrigusių blogojoje patikros punktų pusėje. Bet energijos iš abipus tvoros buvo daug ir geros. Buvo ir himnas, ir “Trys milijonai“, ir “Ant kalno mūrai“, ir “Gargždų Banga“, “ir “Wilno nasze“. Lenkų apsauginiai vos iš proto neišėjo, bandydami suvokti, ar mes jau versim tvorą ar dar palauksim. Beje, ketvirtąją dieną aš galų gale apsiaviau savo gražiuosius botus su lelijomis – kad nebūčiau veltui atsivežusi.

Lily Allen.
Ji buvo neabejotinai lieva, net ružavi plaukai nepadėjo. Bet tai, be abejo, nesutrukdė sugiedoti “Fuck You“, įdavus Jeremy į rankas Lietuvos vėliavą ir liepus mojuoti. Ir šiaip lengva dainuoti pagal jos dainuškas. Svarbiausia – nežiūrėti į sceną ir neklausyti, ką ji šneka. Alex Turner prarado nuobodžiausio frontman’o titulą. Ir, net jei matytųsi per savo plaukus (žr. “Heineken Open’er 2009“ (2)), už Lily atrodytų gerokai geriau. Kaip sugebėti taip iš savęs išsityčioti?

Kings of Leon.
Va čia – kitas reikalas. Stipru (buvau parašiusi “stripru“. Someone needs to get some), skanu ir energinga. Su botais šokinėti minioje sunku, bet tūpčioti į ritmą – pats tas. O per “Use Somebody“ jau niekaip negalima susilaikyti nepašokinėjus. Dar buvo gera matyti, kaip kaifuoja pati grupė, nesitikėjusi tokios minios. Pasak Caleb, “whenever you want us back, we’ll be here“. Lenkai pamišo iš džiaugsmo.

Placebo.
Seni geri emukai. Kokybiška, bet, mano nuomone nuobodoka. Kaip taikliai pastebėjo Jeremy, “better than I expected, but their lyrics are definitely the most emo I’ve ever heard“.

Prodigy.
Ką aš galiu pasakyti apie koncertą, kurį praleidau? Pirma, buvo šalta. Antra, norėjau miego. Trečia, su Jeremy bandėm rasti Vaidos vyną, kuris tris dienas pragulėjo kažkur po mano kuprine, o būtent tada, kai jo prireikė – dingo. Gyvulys. Žinoma, kitą rytą jis atsirado po Mykolo daiktais, dėl ko aš nelabai nustebau. Kai jau buvom praradę viltį ir tiesiog šnekučiavomės mūsų “kieme“, atšlitiniavo Vaida (taip ir nesugebėjusi per dieną atsimiegoti), pasiūlė mums paieškoti vyno ir mandagiai atsiprašiusi nulūžo. Tai ir buvo vienas paskutiniųjų festivalio akcentų.

Penktają dieną vyko daiktų pakavimasis per lietų ir ilga kelionė namo. Aš važiavau su Rausvosiomis Kepuraitėmis, bet buvo gan gerai. Linksma.

Apyrankių dar nenusikirpau.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s