HoCo. Kur ir zilonis?

Galų gale įpaišiau į savo įtemptą dienotvarkę šiek tiek laiko aprašyti praeitą savaitgalį. Kuris, tarp kitko, buvo supercool.

Viskas prasidėjo šeštadienį, maždaug 10:30, kai paskambino Tomazas su tokio turinio pareiškimu:
– Ruste! Miegi? Gerai, renkis. Važiuojam į Rygą.

Tie, kas sekė mano ankstesnį blogą, žino, jog aš esu keistai palanki tokio pobūdžio šoko terapijai, tad nieko nelaukusi atsakiau “ok“ ir puoliau plautis galvos bei strateguoti, ką tokio apsirengti, kad tiktų ir SSER seminarams su Latvijos ministru pirmininku, ir pasivaikščiojimams po miestą, ir tam milžiniškam vakarėliui Geležinkelio muziejuje.

Tomas šiuo metu vairuoja Jaguarą, kurį turbūt būčiau pastebėjusi, net jei jis ir nebūtų paminėjęs, jog šis yra vyšninis (paprastai aš mašinas skiriu tik pagal spalvą). Labai gražus daiktas. Visą kelią pirmyn linksminome Tomo draugę Editą pasakojimais iš savo gyvenimo Rygoje bei klausėmės La Roux albumo, išskyrus tą vietą, kai Tomas pajuto poreikį paleisti 50 Cent šedevrą “Cocaine“, kurį po to be galo muzikaliai mykė visą likusią dieną.

Į seminarą su Valdžiu Dombrovskiu bei pora bullshitą mėgstančių šulų, atstovavusių Lietuvą ir Estiją, pavėlavome. Tad teko eiti į gretimą auditoriją, kur vyko tiesioginė transliacija iš Soroso ir kur nifiga nieko nesigirdėjo. Tiesa, tai nesutrukdė mums su Tomu pažinti malonų Rainerio postringavimą, iškart sukėlusį didžiulę nostalgiją studijų laikams. Jis uždavė ilgą ir nuobodų klausimą apie geležinkelius ir užbaigė jį daug juoko visiems sukėlusiu adresavimu: “Let’s start with Valdis first“.

Vėliau vyko paskaitos apie energetikos Baltijos šalyse ateitį (su visai įdomiai visą tą reikalą pateikusiu estu) ir džiaugsmą dirbti biotechnologijų srityje (su UK gyvenančiu pietų afrikiečiu su dryžuotais marškiniais ir petnešomis, kuris atstovavo ITIN retą charizmatiško ir kalbėti mėgstančio matematiko porūšį). Beje, kas žino, kas ištiko Dianą?!!!

Po paskaitų sekė kelionė į Vecaki pažiūrėti, kaip Kauskas maudosi jūroje. Edita netikėjo. Kiti tikėjo, nes, pasak Tomazo, Kauskas pagamintas iš anglies pluošto. Aišku, buvo tamsu, o Rygos įlanka vis dar beprotiškai sekli, tad paties panirimo fakto mes nematėme, bet, Kauskui parbėgus, Tomas jį apčiupinėjo ir patvirtino, kad šlapias.

Grįžę pavalgėme “Pelmeni XL“, kur viskas taip pat, tik nebėra tarkuoto sūrio, kas šiek tiek sukniso mano įprastinį keptų koldūnų su adžika, kečupu ir sūriu davinį. Bet vis tiek nenormaliai skanu. Tada apsigyvenome hostelyje, įsikūrusiame A. Čaka ieloje, kas visus labai smagiai nuteikė. Bet buvo visai gerai.

Tūsas buvo milžiniškas. Sklido gandas, kad užsiregistravę buvo 600 žmonių, kas manęs nebūtų nustebinę, nes didžiulėje muziejaus erdvėje buvo visiškai neįmanoma suvokti, kiek ten mūsų stumdėsi. Pliusas man už tai, kad su savo išsirinkta universaliąja apranga sugebėjau netyčia įtaikyti į dress code. Neveltui sakoma, kad su maža juoda suknute visi keliai atviri.

Neprisigėriau. Kuo labai stebėjausi, nes buvo nemokamo vyno ir keli žmonės, kėlę man baisiai daug streso. Ach, tie susitikimai su senais pažįstamais… Buvau baisiai seniai regėjusi kitą Tomą, kuriam dabar turbūt tiktų apibūdinimas “tas Tomas, kur irgi dirba draudime, bet nevairuoja Jaguaro“ 😛 Bet faktas, kad matėmės prieš kokius trejus metus, nekliudo jam žinoti, ką aš veikiu savaitgaliais ir koks mano šaldytuvas, kuo visi kartu ir pasidžiaukime. Du geriausi mano ego paglostymai buvo aistringas Jurijaus sušukimas: “Ruste, koks gražus tavo rankinukas!!“ ir lengvai įkalusio visų mylimo ruso-latvio-lietuvio Aleksejaus P. ne mažiau aistringas pareiškimas: “Aš nuolat skaitau tavo blogą, suprantu kokius 60%, bet tavo tekstai tokie nerealūs, kad tau reikia mesti darbą ir rašyti pilnu etatu!“ Turbūt gan greitai mano blogas pasidarytų ne toks įdomus…

Ant scenos vyko visokios pornografijos, įskaitant salsą šokantį Denisą ir SSER Cheerleaders Team (na ir oksimoronas…), straksėjusios pagal šlykščiai į smegenis įstringančią Britney “3“. Dar buvo estų grupė, kurios mes su Edita labai gailėjom, nes jie grojo tik visų puikiai pažįstamus gabalus (“Sex on Fire“, “Let Me Entertain You“ ir t.t.), ir todėl visi tūsinosi iki nukritimo, tačiau, jei jie būtų sugroję nors vieną savo pačių kūrinį, publika turbūt būtų choru patraukusi link tualetų arba parūkyti.

SSER niekad nesikeičia: lygiai 3.00 nutilo muzika, įsijungė šviesos, ir vakarėlis baigėsi, kaip ir buvo numatyta programoje. Kažkaip komplikuotai su vaikinais iš “Sauliaus ir Vido ateljė“ (joke) važiavome į barą “Piens“, kuris pasirodė besąs baras “Kefiirs“. O tada greit greit patraukėme link savo hostelio. Su tokiom taksi kainom Ryga rimtai turėtų bankrutuoti.

Kitą rytą susikaupėme vykdyti didįjį planą – keliauti į zoologijos sodą. Visą šeštadienį nerimavome, kad blogas oras, ir rausvieji flamingai prie įėjimo turbūt nebraidys po savo balą. Ryte Edita pasidžiaugė: “O, saulutė šviečia, ir taip šilta…“ Tomas atsakė: “Va pažiūrėčiau, ar tau taip pat atrodytų, jei būtum flamingas“. Už kampo pavalgėm pankūkų, sėdom į Jaguarą su “Cocaine“ Tomo mykime pakeitusia “I Gotta Feeling“ melodija, radome Igniuką ir nukeliavome į vietą romantišku pavadinimu “Zoo darzs“. Flamingai po balą nebraidė, bet visai gražiai atrodė savo namelyje. Pora jų stovėjo ant vienos kojos, kitą susikišę kažkur po galvomis, kurias, savo ruožtu, buvo susikišę kažkur po pažastimis. Beje, Egle ir Gabija, jei jūs čia, spėkit, kur dramblys. Dabar nervingai ir piktdžiugiškai kikenu. Ogi Nyderlanduose, kurgi dar. Nuo pat 2004 m., kai pirmą kartą bandėm jį rasti. Žinoma, nereikia būti drambliu, kad teisingai pasirinktum gyvenamąją vietą tarp Nyderlandų ir Latvijos. Na, o Tropu Maaja vis dar yra mano mėgstamiausia Rygos zoologijos sodo dalis: su albinosėm varlėm, fluorescenciniais skorpionais ir šlykščiais kaip atominis karas tarakonais.

Išeinant iš zoologijos sodo teritorijos, Tomas parodė Editai, pasukusiai prie vieno iš dviejų išėjimų, uždarytus vartelius ir ištarė mano mėgstamiausią šio savaitgalio frazę: “Eduk, žiūrėk, čia yra niuansas…“ Bliamba, ir vakar, ir šiandien eidama į darbą prisiminiau tą niuansą ir ėmiau garsiai kikenti.

Išėję atradom, kad latvių policininkams patrukdė tai, kaip mes prisiparkavome, ir jie už kažką išrašė 20 Ls baudą. Nesupratome už ką, nes aplink labai panašiai stovėjo daug kitų mašinų. Ai, latviai. Vėliau tą kvitą panaudojome, kai įtartinai sustojome prie “Kebabs Fix“. Dėl šventos ramybės užkišom už valytuvų, kad policininkams nebereikėtų vargintis. Pakeliui iš “I Gotta Feeling“ buvo išsivysčiusi daina “I gotta feeling, kad neišvysim kebabų“. Skamba lievai, bet su mūsų alkanu choru buvo visai neblogai.

Hm, daugiau, berods, nenutiko nieko ypatingo. Noriu eiti namo, nes biure likau priešpaskutinė.

 

 

Reklama

18 responses

 1. Po velnių – zyyyylonis ir tas krizę dar 2004 m. nujautė, pardavė NT kol kainos neblogos ir išmovė ilgam. Gerai nors tiek, kad mes su Gabija po metų jo numūčytą brolį JAV platybėse turėjome progą pamatyti..

 2. is kur pas visus tie jaguarai?!? as suprantu, kad jie dabar nebrangiai kainuoja, bet com’on! dabar mano jaguaras kuri pirksiu 29 atrodys kaip popsas. blin, reik galvot nauja branda (o as ju ir taip mazai zinau)..

 3. ai, petro nuotrauka priminė, kad tada tas mano kostiumas dar turėjo kelnes… :/ aš jas sugebėjau prarasti netgi du kartus.

  šitą komentarą berašant padariau typo, po kurios įlindo į galvą smagus žodis: petrodaktilis.

 4. sunku kai neiseina pagoglint, ane:)

  manau jis turejo omenyje automobiliu branda kioneoeogggggsseeeogoeeeggoeeggnnnneeeogg (dar zinoma ir trumpesniu koenigsegg vardu). Ilgasis variantas buvo naudojamas TOP GEAR deti ant power board, if i’m not mistaken.

 5. Why on Earth mano įrašas apie HomeComing savaitgalį virto kažkokia mitinių automobilių fetišistų gaujos susirinkimo prakalbų tribūna? Uf, nebesugebėjau daugiau įkišti nė vieno kilmininko linksnio…

 6. aaaa, as maniau siaip visa “collectively exhaustive automobilių gamintojų sąrašą“ imt. tai tada ir Hafei Lobo netinka, damn!

  o peugeot as ir nesvarsciau 29 metu budamas pirkti, taigi jau turiu;) ‘DUH’, kaip sakoma, petrai;)

 7. Atgalinis pranešimas: Amsterdamas Vol. 1 « Be pavadinimo

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s