Lietuva lietuviams ir lietuviškoms raidėms!

Romualdas Ozolas pareiškė, kad lietuvės moterys, ištekėjusios už užsieniečių, atsivežančios jų sudėtingas pavardes ir “kišančios čia kaip normalias [pavardes]“, kelia pavojų lietuvių kalbai. “Niekas nežino, kaip jos [nelietuviškos raidės] tariamos!“ piktinasi lietuvių kalbai itin nusipelnęs Kazimieras Garšva.

Man šitoje situacijoje kyla pora įžvalgų. Pirma: p. Ozolas keršija už tai, kad jo daili latviška pavardė kažkadaise buvo sulietuvinta. Dabar kentėkit visi, o ypač visos, kad lietuvius skaistaveidžius į užsieniečius babajus iškeičiat! O štai netikėtai kilo įžvalga, kad Romualdas gali būti mūsų kursioko Kristapo, ar koks jo ten vardas, giminaitis. Žinau, kad Ozols Latvijoje – labai populiari pavardė, tačiau toks bukumas iš niekur neatsiranda ir pakampėm nesimėto. Tikiuosi.

Antra: kaip jums atrodo Raumooaldas Auzaulas? O Kazeemyeras Garshva? Tik taip parašę šitų dviejų lietuvių liaudies veikėjų vardus ir pavardes, jas daugmaž taisyklingai galėtų perskaityti amerikiečiai. Ir tai dar kirčių reikėtų. Garšva tai Garšva, o ką p. Kupčinskas bei p. Kniūkšta galvoja palaikydami šitą logiką?

Kažin, kaip gyvena mano mėgstamiausias lietuvių kalbos išsaugojimo tema mėgstantis pafilosofuoti veikėjas, Krescencijus Stoškus?

Reklama

3 responses

  1. O taip o taip o taip. Esu tikra, kad šita tema dar labai norėtų pasisakyti Girdrah, Džintar ir kitos Y2007 merginos, iš kurių vardų visus tuos metus Latvijoj dėstytuvai darkėsi 🙂

  2. O ne, kokia nelaimė – lietuviai nutautės DĖL PAVARDŽIŲ :DDDD nu jau tikrai, kaip vienas kažkoks veikėjas sakė – neturi žmonės ką veikti, tai referendumą organizuoja, – neturi politikai ką veikti, tai prie pavardžių prisikabino (ne pirmas kartas).
    Jau ir taip sėkmingai nutautėjam, o iš to išeitis tikrai nėra nacionalizmas…

  3. nevaryk – Raumooaldas Auzaulas ir Kazeemyeras Garshva yra Romanteeshki… tpfu, tai yra Keatee Bitchiookaij.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s