Kabinimas ant medžių ir kitokie neegistuojančių problemų sprendimai

Šiandien iš dviejų lyg ir protingų žmonių išgirdau, kad feministes reikia kabinti ant medžių ir kad joms tiesiog trūksta sekso. Sutrikau. Pabandžiau pasakyti, kad feministai būna ir vyrai. Kad ir Imbrasų Vytukas. Juokauju, Vytai, nenorėjau užtraukti tau “neda***tos k**vos“ pavadinimo. O būtent taip paprastai internete ir neformaliuose pokalbiuose vadinami žmonės, tikintys, kad naujagimius berniukus nebūtina rengti žydrai, o mergaites – rožiniai, ir išdrįstantys tai pasakyti garsiai.

Pabandžiau paaiškinti, kad feministai nedegina liemenėlių, nesiruošia išžudyti vyrų ir šiaip yra ne visai tokie, kaip juos vaizduoja žiniasklaida (kaip ir gėjai, politikai, muzikantai, namų šeimininkės, astronautai bei dauguma aplink mus esančių žmonių ir reiškinių). Kad jie tiesiog nepritaria iš parlamento tribūnų, televizijos reklamų ir nusenusių intelektualų lūpų besiliejančioms “normoms“ ir “tradicinėms vertybėms“. Kad jiems baisu girdėti, kad mažos mergaitės užaugusios nori būti panašios į “69 Danguje“, nes jau priešmokyklinių grupių lankytojos žino, kad svarbiausia yra būti gražioms. Tuo tarpu berniukams nuo mažų dienų kalama, kad vyrai neverkia, mokyklose jie nurašomi kaip blogi mokiniai dėl to, kad yra aktyvesni ir daugiau triukšmauja, o suaugę negali dėvėti ryškiaspalvių drabužių, nes bus nurašyti į gėjus.

Man buvo pasakyta, kad yra ir tikrų problemų. O jei man patinka žaisti aktyvistę, viskas ok, bet sulaukusi to minėto lyg ir protingo žmogaus (moters) amžiaus, aš tai būsiu pamiršusi ir iš to juoksiuosi. Tai buvo pasakyta tokiu maloniu, draugišku ir globėjišku tonu, kad nors rankas iš dėkingumo už paprotinimą bučiuok.

Ką aš pasakiau ne taip? Ar aš klystu? Ar aš tikrai matau problemą ten, kur jos nėra?

Reklama

6 responses

 1. Lyg ir protingų, numanau, reiškia mokančių patylėti kai jų neklausia.

  IMO, feminist-ai, kaip ir kiti aktyvist-ai yra tie, kurie patylėti nenori (arba negali, bet tada tai jau diagnozė). Ir jie išsiskiria tuo kad kalba apie tai, kas šiaip jau laikoma nusistovėjusia norma ir apie ką nekalbama. Bet taip buvo anksčiau – dabar yra blogai (blogiau, kaip kai kam atrodo).

  Vienžo su problemom ist-ai susiduria tada kai jų kalbėjimas įžeidžia kuriuos nors kitus ist-us. Šovinistus pvz. O šiaip tai ir vieni ir kiti puikiausiai gali sugyventi tame pačiame daugiabutyje – juk šiais laikais mes ne tik kaimynų bet ir tolimesnių giminių nepažįstame.

  Not to worry, tiesiog taip jau ritasi pasaulis.

  • “Lyg ir protingų“ reiškia “sugebančių kalbėtis, argumentuoti ir suvokti argumentaciją, matančių šiek tiek toliau negu nuosavos tvoros kraštas, ir apskritai mąstančių“.

   Sugebėjimas patylėti, kai neklausia, taipogi yra aukso vertės, bet šiuo atveju jis kaip ir netinka. Aš pati pradėjau diskusiją ir negaliu teigti, kad tikrai nesitikėjau panašios reakcijos. Bet vis tiek, kaip kokia kvailelė, mažumėlę sutrikau.

 2. imho, ‘suaugsi – suprasi’ argumentas yra naudojamas tada, kai jau nebeturima kitu argumentu, nors nebutinai diskusijos dalyvis ta turi pats samoningai suprasti. Tiesiog nuomoniu neatitikimas nurasomas amziaus skirtumui. Idomu tai, kad si argumenta naudojanti(s) oponentas/-e niekada nesusimaste, kad jaunysteje greiciausiai tos nuomones, pries kuria dabar gincijasi, tikrai nesilaike, todel ir amziaus argumentas failina.
  O tradicines vertybes (bet tikros vertybes, o ne kazkoks dabartinis popsas) vis delto kazkur mums irasytos ir anksciau ar veliau prasimusa. Kitaip zmonija jau seniai butu isnykusi 😉

  • Labai gerbiu tradicines vertybes. Su ta sąlyga, kad jos kyla iš tikrojo žmogiškumo ir paklūsta taisyklei “nekenk kitiems“. Pagarba, pasitikėjimas, meilė kitam ir sau pačiam – vertybės.

 3. Oj, Rustel, aš nuoširdžiai kartais neatsistebiu, kaip tu kalbi mano mintimis, o kartais kai mes iš tikrųjų šnekamės, kaip skirtingai šnekam… 🙂
  Bet šį kartą, su šituo įrašu (kaip ir su daugeliu kitų įrašų) aš vėl nuobodžiai sutinku, bet jau taip sutinku, kad jaučiuosi kaip pati jį parašius 🙂
  …ir matyt tai todėl, kad pati kartais atsiduriu tokiose situacijose, kaip tavo aprašytoji…
  bučkis

 4. 🙂 Taigi tau jau paaiškino – išaugsi. Bjauriausia būna, kai aršiosios feministės gamtai pašaukus elgiasi kaip … ne nenoriu nė apibūdint.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s