Grįžtame prie meno

Kažkada seniai rašiau apie tai, kaip su Gabija lankėmės šiuolaikinės dailės kvadrienalės parodoje ir ką ten matėme. Rašiau apie tai, kokį įspūdį man padarė vieno dailininko sugebėjimas gudriai pavadinti savo kūrinius, ir minėjau kažką apie prekiavimą zuikiais.

Tai štai, praeitą savaitę su Akvile lankiausi ŠMC. Apskritai, šiuolaikinio meno dozę aš stengiuosi vartoti ne dažniau nei kartą per pusmetį, nes kitaip galima nupušti. Ir nelauktai netikėtai parodoje aptikau salę, pilną milžiniškų ekspresyvių drobių su nė kiek ne mažiau ekspresyviais pavadinimais. Pasirodo, didelių plotų ir zuikių mėgėjas yra Jonas Gasiūnas, šiemet laimėjęs “Swedbank“ premiją. Nuostabūs jo paveikslai. Aš neretai pykstu ant “šiuolaikinių“ dailininkų, kurie talento ar idėjų stoką maskuoja pretenzijų gausa ir neįvertinto menininko panieka masėms. Tačiau J. Gasiūno darbai mane tiesiog veikia. Turbūt teigiamai.

Tas iš kvadrienalės atrodo taip ir vadinasi “Gyvais išliks tik neandartaliečiai zuikių kostiumais“. Nors aš galvą dedu, kad ten dar buvo kažkas apie prekiavimą. Čia yra daugiau paveikslų, o jų pavadinimai va tokie: “Mūsų klausimai baisesni už jų atsakymus“, “Išeidamas jis paliko kareivišką miegmaišį“ ir “Princesė Gricacujeva nesupranta kodėl Ispanijos kronprincas Felipi ją ignoruoja“.

Reklama

2 responses

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s