Tikri vyrai

Mano gyvenime vis dar nevyksta nieko įdomaus, bet prisiminiau temą, kuria jau porą dienų norėjau parašyti.

Lietuviškuose naujienų portaluose ėmė figūruoti straipsnis, kurio pavadinimas skamba maždaug “Kaip atpažinti tikrą vyrą?“. “Apklausos dalyviai išskyrė tris pagrindines savybes, kuriomis turėtų pasižymėti tikri vyrai: būti geradaris, gerbiamas aplinkinių ir pasitikėti savo jėgomis,“ teigiama straipsnyje. Na, negaliu nesutikti, kad patraukliam vyrui šios savybės išties ne pro šalį.

Tuo tarpu tikras vyras turi chromosomą XY. Ir dar asmeninę nuomonę, kad yra vyras, kuri šiaip jau nebūdinga transseksualams. Bet čia jau slidi nuokalnė, nes nė vieno asmeniškai nepažįstu, tad toliau transseksualumo temos neplėtosiu.

Jei po ranka neturite genų tyrimo įrangos, tikrą vyrą galima bandyti atpažinti ir pagal vadinamuosius pirminius bei antrinius lyties požymius. Pirminiai požymiai: penis ir sėklidės. Kartais, kaip turbūt žino tie, kas skaito delfi.lt skyrelio “Pikantiškos naujienos“ antraštes, šie požymiai yra smurtiniu ar trauminiu būdu prarandami. Bet moterimi toks vyras vis tiek nepavirsta, nes XY chromosomomis taip paprastai neatsikratysi.

Antriniai požymiai:

 • didesnis nei moterų plaukuotumas (išskyrus galvą – ten gali būti mažesnis)
 • didesnė raumenų masė
 • barzda ir ūsai arba jų “trijų dienų“ pėdsakai
 • žemesnis balsas
 • didesnis ūgis
 • stambesnė kaulų struktūra
 • platesni už klubus pečiai
 • iškilus Adomo obuolys
 • riebalų sankaupos (jei tokių yra) ant liemens, o ne klubų ir šlaunų, kaip moterų
 • stambesnės plaštakos ir pėdos
 • turbūt yra daugiau

Antriniai požymiai padeda ne visada. Aš, asmeniškai, esu sutikusi už save žemesnių, smulkesnio sudėjimo ir aukštesnio balso (pastarasis galioja, kai aš ramybės būklėje) vyrų. Mano vadovas šią savaitę atrado, kad mūsų plaštakos praktiškai vienodo dydžio. Šiaip ar taip, jie visi – tikri vyrai. Net jei ir nelabai geri, ne itin pasitikintys savo jėgomis ir ne per daug gerbiami (įdomu, kodėl). O tiems, kas tikrais vyrais laiko testosteronu pulsuojančius, garso signalą maigančius, moteris pro duris visada praleidžiančius, rausvai nesirengiančius, niekada neverkiančius, žmonas prie puodų laikyti linkusius individus, visada turiu pasiūlymą pasitikrinti biologijos ir klasikinės logikos žinias.

Ir geriau nenorėkit, kad pradėčiau apie Tikras Moteris. Tas, kurios yra pakankamai protingos, kad apsimestų kvailesnėmis už vyrus, ir visada pasirengusios aukotis šeimos labui. Zuikutes tas.

Reklama

One response

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s