Paprasti žmonės

Pamenate mano pamąstymus apie UK rinkimų vajų ir konservatorių bandymus reklamuotis? Na, rinkimai baigėsi, poliruotasis kiaušinis David Cameron tapo ministru pirmininku, o Nick Clegg su geltonu kaklaraiščiu – jo pavaduotoju. Jie ketina taip aptrumpinti valstybės išlaidas, kad visi lietuvių runkeliai keliais paršliauš namo. O ir derėtų, nes biudžeto deficitas didesnis už Graikijos.

Šiaip ar taip, esmė ne tame. Esmė tame, kad pamiršau prieš rinkimus parodyti filmuką, kuriame buvo suderinti du mano širdžiai mieli dalykai: tyčiojimasis iš Camerono ir Pulp “Common People“, kuris turėtų būti visų pasaulio kairiųjų himnas No.2 (himnas No.1 turėtų būti Pulp “Mis-Shapes“).

Žodžiu, žiūrim originalą ir būtinai klausom žodžių:

O tada žiūrim naująją versiją, linguojam galvom dėl įgimto politikų šlykštumo ir džiaugiamės internautų išradingumu:

Reklama

13 responses

 1. O come on. Che Guevara didn’t have a clue what he was doing. Neva sėkmingos Kubos revoliucijos eksportas – idealus pavyzdys 😉

 2. Aš ne joks ten kairuolis, bet man visada atrodė, kad jeigu JAV taip neblokuotų Kubos, ta jų revoliucija gal netgi veiktų 🙂 Buvo neseniai straipsnis, kad jie, turėdami minimalius resursus, sugebėjo susikurti visai padorią sveikatos priežiūros sistemą. Nesakau, kad tas yra neginčijama tiesa, bet pasvarstyti visada verta.

 3. Svarstyti visada verta, bet kažkokių išvadų iš to svarstymo pasidaryti irgi visai nieko. Che Guevara buvo maištininkas dėl paties maišto – būtent todėl jį ir myli paaugliai bei studenčiokai-anarchistai. Kuboje jam ir Fideliui pasisekė dėl visos krūvos palankiai susiklosčiusių aplinkybių, tačiau jis padarė klaidą palaikydamas tą atsitiktinumą taisykle. Ir žuvo bandydamas sukelti jam vienam reikalingą revoliuciją šalyje, kurios gyventojai jos tiesiog nenorėjo.

  Dabartinėmis sąlygomis Kubos komunistinė santvarka be blokados neišsilaikytų nė metų, kadangi komunizmas savaime yra visiškai netvarus reikalas, paremtas utopija ir neigiantis organizacijų bei individų psichologijos dėsnius. Ir apskritai, kalbant apie kairuoliškumą kaip pavyzdį pateikti Kubą yra tolygu kalbant apie papus įsivaizduoti Pamelą Anderson. Taip, toks reiškinys egzistuoja, bet jis tiesiog per daug ekstremalus, kad turėtų ką nors bendro su realybe.

 4. Myka, o SSRS visi turejo darba ir nebuvo nusikaltimu. As (gal is dalies is principo) netikiu jokia informacija apie komunistiniu valstybiu pasiekimus – propaganda iki siol yra galingas ginklas, o imho bet koks socialistinis aparatas yra maziausiai suboptimalus del didziuliu kontroles ir biurokratizmo kastu.
  On the other hand, as labai laisvai galiu patiketi, kad Siaures Koreja Pietu Korejos atsiverimo pasauliui nori ne tik del to, kad ten ‘gimines ir draugai like…’, bet ir del to, kad sios komunistines valstybes BVP, ivairiais vertinimais, siekia 2-3 proc. Siaures Korejos BVP. (Kitaip tariant, milziniskas potencialas Samsungui ;)) And that pretty much summarizes it.

 5. Visų argumentai yra gana bendro pobūdžio, tai nelabai ir skirtumas yra, kas tas mm…. 🙂 O del propagandos – nereikia pamiršti, jog propaganda eina iš abiejų pusių, tai jas abi ir išklausyti reikėtų.

  Nu bet OK, čia kaip visad – jeigu tai Terv(i/y)dytės post’as, tai diskusija netrunka pereiti į aukštas materijas, o va, žiūrėk, dar koks velnio advokatas įsimaišo, ir žodžių srautas tampa sunkiai sustabdomas…

 6. O beje, Mildos blogas keliautų į mano RSS agregatorių, nes gerai rašo kaip matau, bet kad į srautą neduodami visi tekstai, o tik po kelis sakinius nuo pradžios, kas yra a major no-no man :/

 7. ruste, čia tau turėtų patikti:
  klausausi Hospital Podcast by London Elektricity, kuris pastaruoju metu pašnekėdavo rinkimų tema (agitavo eit balsuoti ir pan.). paskutiniam podcaste prisipažino, kad balsavo už libdemus, tikėdamasis, kad jie suformuos koaliciją su leiboristais. taip neįvyko. “i have got clegg on my face“ 🙂

 8. Prieš porą dienų skaičiau komentarą, kuriame libdemai buvo apibūdinti kaip “Janus-faced“. Viena vertus, jie – liberalai, tad labai norėtų įspirti susiklosčiusiai sistemai. Antra vertus, jiems baisiai norisi valdžios ir reikšmingumo. Pastarasis noras šįkart nugalėjo, bet rinkėjus jie vėl prarado kokiems 50 metų 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s