Apie moteris

Maždaug prieš metus dar laikiausi nuomonės, kad moterų atliekamas rokas yra kažkoks toks… ne toks įdomus. Dabar jau net nebepamenu, kas man ten netiko. Prieš savaitę per radiją išgirdusi Blondie, aiškinau viršininkui, kad Debbie Harry yra visų laikų krūčiausia moteriškė roko scenoje, ir susimąsčiau, ką dar galima būtų įtraukti į Krūčiausių moteriškių roko scenoje sąrašą. Tad štai ir mano sąrašas.

1. Deborah Harry (Blondie). Grožio ir stiliaus samprata nuo aštuntojo dešimtmečio iki dabar keitėsi daug kartų ir gan kardinaliai. Tačiau panelė Harry kažkokiu protu nesuvokiamu būdu sugeba nuostabiai atrodyti visų savo karjeros laikotarpių vaizdo įrašuose. Ir dar suderinti trapios blondinės mielumą su plieniniu “I don’t give a fuck. I’m a punk, y’know…“ požiūriu. Netgi būdama 64-erių.

2. Alison Mosshart (The Kills, The Dead Weather). Ūūū, kas tai per žvėriukas. Riaumojantis padarėlis su cigarete lūpų kamputyje, krūva ant akių krentančių, nuo prakaito šlapių plaukų ir juodos odos garderobu. Fantastiška moteris. Jack White žmonos vietoje, aš už šitą video išmesčiau jį iš namų. O Tervidytė – juos abu iš 20-o aukšto 😀

3. Karen O (Yeah Yeah Yeahs). Ji tokia visa struktūrizuota. Tvarkinga, metų metais nesikeičianti šukuosena, robotiški apdarai, A raidės formos poza koncertų metu. Ir amžinas šiltas šypseniukas įkypose akyse, rodantis, kad ne viskas yra, kaip atrodo.

4. Justine Frischmann (Elastica, Suede). Britpopo princesė, įkūnijusi terminą “über-cool“. Sugebėjo sudaužyti širdis Brett Anderson ir Damon Albarn, pastarajam po kokių 8 metų draugystės. Dabar tapo ir šiaip nesuka galvos dėl šlovės.

5. Björk. Tipo, reikia komentuoti? Negyvos gulbės suknia.

6. Beth Ditto (The Gossip). Velnio boba, galinti padaryti daugmaž bet ką. Amžinas kontroversijos šaltinis, įkūnijantis viską, ko nemėgsta JAV respublikonai: garsiai rėkianti ir nusirenginėti mėgstanti lesbietė. Gaila, kad baltaodė.

7. PJ Harvey. Nedaug ant svieto yra muzikančių, sugebančių rašyti tokius tekstus. Pikta ir stipri moteriškė.

8. Lovefoxxx (Cansei de Ser Sexy). Viena iš užplūdusios ir niekaip nesibaigiančios new rave bangos pionierių. Brazilė, pavadinusi savo grupę “Pavargau būti seksuali“. Vien daina apie Paris Hilton ko verta.

9. Shakira. Su roku susijusi tiek, kad viename klipe grojo ružava gitara. Bet krūta moteris tai neapsakomai, jau nekalbant apie sveikintinai trenktus dainų tekstus. Puikiai įvaldžiusi sekso katytės ir nepriklausomos pasiutėlės įvaizdžių derinį. Va čia grojo gitara – geras klipas, vienok.

Reklama

13 responses

  • Ta antra rokerė man priminė YouTube komentarą apie Florence: “Wow, David Bowie is looking a lot more masculine these days…“ Atrodo kaip prakaulių bruožų (ar tik ne tau priklauso šios frazės copyrightas?) Justine Frischmann.

  • Aš jautriai reaguoju į tą metalistų ir šiaip sunkesnių žanrų atstovų pomėgį riaumoti. Nors minėjau, kad Mosshart irgi riaumoja, bet ji gal daugiau klykia negu, kaip Nasic, vaidina drakoną 😀 Suprask – ne taip baisiai 🙂

 1. pj harvey man yra dievas. 🙂 Tai aišku net malonus šiurpas nukretė, kai pamačiau čia jos vardą. Žinai, ne taip jau dažnai lietuvaičiai ją pažįsta.. Bet tie, kas pažįsta, būna hooked, skant 🙂

  honorable mentions: Ane Brun (nors ana nevisuomet savo žodžius dainuoja)

  Ani Difranco (nors ana kartais per daug susipolitina ir susilesbietina (jei suprantate))

  Cat Power (nors ana, kai išsiblaivė po visų savo depresijų ir narkotikų, pasidarė kaip kokie pusbroliai aliukai gilumo..)

  Hope Sandoval (blemba, ir ją į masinę mėsmalę Massive Attackai ištraukė)

  Diamanda Galas (velnio boba. the real one)

  Nina Hagen (vien už balsą)

  Kaki King (nes foo-fighteris sakė: yra gerai grojantys gitaristai, o tada yra kaki king)

  Žodžiu, aš tikrai krupščiai ieškojau sau antro guru, bet kitos tokios kaip PJ nėr 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s