Slibinai ir Tomasz

Vakar buvau koncerte, dėl kurio dar tiksliai neapsisprendžiu. Arba jis buvo geriausias, arba antras iš geriausių mano šiemet aplankytų koncertų. Konkuruoja su Klaxons, bet pastarojo kokybę iš dalies nulėmė tai, kad aš buvau gerai apdujusi nuo nuovargio, karščio, troškulio ir besidraskančios minios. Tad turbūt Liūdni slibinai visgi yra geriausia, ką aš šiemet mačiau ir girdėjau gyvai. Ir netgi pinigų mokėti [beveik] nereikėjo (geriau net nepradėsiu apie “Satta Outside“ bei tenykštį kokybės ir kainos santykį).

Iki vakar apie Slibinus žinojau tiek, kad jie turi stogą raunančią dainą apie karvytis ralio ralio. Vakar prieš koncertą YouTube pažiūrėjau kelis filmukus ir sužinojau, kad “grupę“ sudaro du rimtai liūdni žmonės ir vienas visą liūdnumą gadinantis strakalas makalas Dominykas. Ir kad jie turi kūrinių apie futbolo kamuolius bei pižamas.

Taigi, atvykau į piano.lt kiemelį beveik pusvalandžiu anksčiau ir ėmiau laukti Gabijos bei nelaukti lietaus, nes neturėjau ne tik skėčio, bet ir jokio ilgarankovio rūbo. Pasirodžius Gabijai, ėmėme svarstyti, ar spėsime išgirsti nors pirmą dainą, ar lietus prasidės anksčiau, ir teks gėdingai sprukti kur nors, kur šilta. Laimei, dangūs mūsų tą vakarą pagailėjo. Dabar jau žinau, kiek gėrio būtume praleidę.

Žodžiu, scenoje penki žmonės. Trys dainuoja, groja, kalba, šoka, išsidirbinėja ir šiaip maudosi publikos meilės pursluose, ketvirtas (Betmenas) muša būgnais, penkta (Žmogus, grojantis viršininku) groja bosine gitara. Švelnios melodijos ir ašarą spaudžianti balsų harmonija derinama su visiškai šizovais tekstais, dailiai minimalistine scenografija bei įvairiais pasisakymais. Pamaniau, kad Kęstui turėtų patikti, nes, pasak Kausko, mudviejų vienodas lingvistinis humoro jausmas. O jau lingvistinio humoro ten tikrai netrūko. Aišku, nė vieno bajerio neprisimenu. Bet pamenu, kad grupės moteris sulėtintai bėgo scenos krašto link, pūsdama sau į veidą fenu ir slo-mo plaikstydamasi plaukais. Ai, dar pamenu vienos dainos tekstą: “Aš kaip pieva be žolės/ O aš kaip hipis… be žolės“.

Koncerto vinis – labdaros akcentas bandant surinkti iš klausytojų po litą kitą rugsėjį pasirodysiančiam albumui. Tuo tikslu buvo pristatyta nauja, už širdies griebianti daina “Litas prie lito“, o po jos į sceną pakviestas literatūrinės dalies vedėjas, kuris grasino skaityti Dostojevskį tol, kol visi nepaaukos bent po litą, tačiau apsiribojo poezija: “Skrisim / Žinau, kad galim / Surasim kelią…“ Prie mergaičių su tautiniais kostiumais ir aukų urnomis iškart nusidriekė netgi labai neprasta eilė. Tikiuosi, kad visi aukojo bent jau po “tuos du mūsų gražuolius“.

Gaila, jokie žodžiai nepadės aprašyti paties koncerto nuostabumo. Teks jums patiems eiti į albumo pristatymą.

Šią dainą rimtasis Vaidas vakar pristatė taip: “Šį kūrinį parašė mūsų mažasis po to, kai mane paliko mergina. Pagal Henriką Radauską. “Koks stebuklingas palikimas““.

***

Pasirodo, UK turi savo Tomašą. Tiksliau, BBC. Ir jis ten praneša orų prognozę. Šią savaitę jis išgarsėjo tuo, kad tiesioginiame eteryje žinių vedėjui rodė vidurinį pirštą, bet šiaip jau šitas orų berniukas turi visą istoriją. Atvirkštinė chronogija būtų tokia:

Ši savaitė:

2010 m. kovo 16 d. – ne tos dienos prognozė

2010 m. kovo 15 d. – “abr abr abr“

2010 m. sausis – gėjų žurnalo viršelis

2009 m. birželio 25 d. – “muddy shite“

2009 m. gegužės 17 d. – “manic Monday“

2007 m. gruodis – “frozen ball“

2007 m. vasaris – “Nowheresville“

Reklama

7 responses

    • Aš tuos “Slibinus“ pirmąkart per šiųmetį b2g išgirdau, prieš tai irgi daugybę atsiliepimų girdėjus, kokie jie va tokie nerealūs.Nebūsiu niurzga ir nesakysiu, jog kvepia “Stipriai kitaip“. Gal ir kopija, bet “Slibinų“ kompanija tikrai talentinga chebra, ypatingai susižavėjau vokalistu.Ir iš kur jame tiek charizmos, polėkio ir talento? Baltai pavydžiu taip smarkiai apdovanotiems žmonėms:)

    • jei kam kils klausimas dėl to SNL epizodo – žinau, jis visiškai nesusijęs su post’u. čia tiesiog reikėjo priversti rustę iki savaitgalio būtinai pažiūrėtį tam tikrą filmuką. galiu džiugiai pasakyti, kad planas įvykdytas 🙂

      • Bliamba, aš pažiūrėjaua tą filmuką ir galvoju: nu arba aš kokia tai žiopla, arba Vytas pasinėrė į dar gilesnius humoristinių asociacijų klodus negu įprastai…

  1. o aš galiu išdidžiai pasididžiuoti, kad, pasirodo, Slibinų mergaitė, grojanti pianinu, yra iš spėk kur?… Ogi PALEMONO! Tiesiog šviesulių oazė tas mano gimtasis Kauno priemiestis…

    • Nu, čia užskaitau. Slibinų dainorėlis ir šokėjėlis yra iš Panevėžio, kas irgi patvirtina mano teoriją, jog tą miestą tauta nepelnytai nuvertina 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s