Londonas wrapping up

Pirma diena

Antra diena

Trečia diena

Kiek galima tempti, nesuprantu. Tervydyte, tingine tu!

Ketvirta diena

Tai buvo ta diena, kai galiausiai šiek tiek atvėso, tad būtų buvę gudru išeinant slankioti po miestą pasiimti pirštines. Kadangi prie gero greitai priprantama, mes su Edita pirštinių nepasiėmėme, o Igniukas yra labai organizuotas vyriškis, todėl jis pasiėmė. Nu nieko, šalčio aukų nebuvo. Skirtingai nei šiuo metu, nes Edita jau trečią dieną iš eilės iš savo pustuščio biuro siunčia Lietuvon update’us apie įvairaus laipsnio durnizmus anglų kovoje su sniegu ir -2C. Šiandien ji savo skyriuje sėdi viena.

Ankstesnėmis dienomis aš vis bandydavau užsiminti apie ėjimą į parduotuves pirkti kosmetikos draugėms arba važiavimą į Camden turgų. Edita irgi bandydavo užsiminti apie netoliese įsikūrusius turgelius. Ignas į visus šiuos bandymus reaguodavo vienodai: nutaisydamas skriaudžiamo taksiuko akis, giliai atsidusdamas ir skubiai nukreipdamas kalbą kita linkme. Tad sulaukę šeštadienio mes galiausiai sukūrėme tokį projektą: Ignas eina į Tate Modern, kurio dar nebuvo spėjęs pasiekti, mes su Edita slenkam į Soho ir Covent Garden parduotuvėles, o vėliau visi susitinkam ir einam pietauti į Natašos parekomenduotą fish & chips įstaigą.

Ką Tate pamatė Ignas, jau galėjote pasiskaityti ankstesnėje ataskaitos dalyje, o mes su Edita, džiaugdamosi vėsia šeštadienio ryto giedra, patraukėme link Covent Garden turgaus, kur mudvi labiausiai domino gatvės muzikantų pasirodymai. Atėjome pačiu laiku: pasirodymą kaip tik pradėjo mielas kamerinis orkestriukas, kurio merginos sugeba groti kažkaip ant kaklų pakabintomis violončelėmis ir tuo pat metu atlikti sinchroniškus šokių judesiukus. Geriausiai atrodė didelis, stambus, plikas juodaodis su smuikele. Tačiau pasibaigus pirmajam kūriniui paaiškėjo, kam jis ten reikalingas – jis moka rėkauti. Garsiai. Ir išraiškingai. Tai, kaip atsisukęs į jam už nugaros stovėjusius ir todėl nelabai besistengusius žiūrovus (įskaitant mus su Edita) bei išvertęs akis jis kriokė: “Clap!!!“, buvo visiškai nepakartojama.

Tolesni sustojimai buvo Space NK ir Liberty parduotuvės su prabangia kosmetika, selektyviniais kvapais bei kitais neįdomiais dalykais, įskaitant labai jau glamūrines konsultantes. Išėjus iš Liberty, Edita man kumštelėjo į šoną ir sušnibždėjo: “Matei tą didelę išsidažiusią? Man toks jausmas, kad ten vyras…“ “Tai aišku,“ ramiai atsakiau ir net pati susidomėjau, kaip greitai atsidūręs Londone žmogus nustoji viskuo stebėtis. Žo, nupirkau Eglės užsisakytų skaistalų kodiniais pavadinimais “Orgasm“ bei “Deep Throat“ ir, atlikusi pareigą bei patenkinta mojuodama maišiuku, pasiruošiau tolesniems dienos nuotykiams.

Pirmas nuotykis buvo, kai su Edita išplaukėme į Regent Street, kuria vidutinį šeštadienį praeina mažiau žmonių nei Oxford Street su jos 548 parduotuvėmis (200 mln. per metus, tai per dieną kažkur apie 550 tūkst.), bet vis tiek nemažai. Išsigandusios sprukom į pirmą pasitaikiusį skersgatvį ir atgal neatsisukome. Tolesnis planas buvo paprastas – iki susitikimo su Ignu spėti kur nors išgerti kavutės. Ir dabar atkreipkite dėmesį, kokios mes buvome naivios. Londono centras, pietų metas, kavos paieškos. Visos pusėtinos kavinukės užsėstos žmonių, baisiose sėdėti mes nenorėjome, o pub’uose kavos gyvenime nerasi. Po kokio pusvalandžio klaidžiojimo radome stebuklingą užrašą: Old Coffee House. Valio! Žinote, ką mums pasakė viduje? “Old coffee house, new beer house. Sorry, no coffee!“

Galų gale, visai praradusios viltį, radome pusėtiną kavinukę, kur netgi buvo laisvas staliukas. Juokingiausia, kad abi gėrėme ne kavą, o karštą šokoladą. Šiaip ar taip, misija buvo įvykdyta, ir dar liko laiko užsukti į National Portrait Gallery, šalia kurios tuo metu kaip tik bazavomės.

National Portrait Gallery man patiko kokius 11 kartų labiau už National Gallery. Gal dėl to, kad man niekad nenusibosta žiūrėti į žmones. Be to, šalia kiekvieno portreto kabojo po trumpą to veikėjo biografijos santrauką, kas irgi yra baisiai įdomu. Gaila, alkanas Igniukas apsireiškė kažkur ties XVIII a., tad nespėjome apžiūrėti naujausių portretų, įskaitant roko žvaigždžių nuotraukas.

Įdomiausi eksponatai:

John Donne – Elžbietos I laikų dvasininkas ir aistringų poemų kūrėjas viename. Kai prie jo priėjau, kelios vidutinio amžiaus moteriškės prunkšdamos šnibždėjosi: “Oh goodness. How modern!“ Mes su Edita irgi įvertinome – labai jau jis su savo skrybėle ir nevaržomu dvasininko pašaukimu skyrėsi nuo kitų Tiudorų epochos asmenybių.

Michael Dahl – XVIII a. švedų dailininkas ir jo autoportretas. Šitą aš apžiūrėjau ir įvertinau viena, o po kelių minučių išgirdau Editą: “Hm, o kas gi čia toks?“ Irgi toks visai modernus.

Antonio Verrio – XVIII a. italų dailininkas ir jo autoportretas. Mes su Edita jį meiliai pakrikštijom Gnomiku ir I Am Perčiku.

Catherine Douglas, Queensberry kunigaikštienė – pripažinta XVIII a. aukštuomenės gražuolė. Mano komentaras: “Tau ji truputėlaitį neprimena kumelės?“

Būtume dar toliau linksminusiosis (įdomu, ar toks žodis egzistuoja), bet, kaip minėjau, apsireiškė Ignas. Teko eiti valgyti.

Žinoma, paaiškėjo, kad Natašos rekomenduoti fish & chips yra maždaug 50% brangesni už visus kitus. Na, žinot ką. Nors ir įsikūrusi toje žaviojoje Soho gatvėje, kur pardavinėja pornūškę, ta įstaiga neatrodė verta tiek, tad patraukėme anglų nacionalinio patiekalo ieškoti patys. Apsistojome pub’e kažkokiu juokingu pavadinimu, kurio dabar neprisimenu. Maistas buvo geras, visi liko patenkinti.

Tolesnė stotelė – Leicester Square ir bilietai į miuziklą. Aišku, paaiškėjo, kad visai pigių bilietų jau nelikę, tad teko pirkti ne visai pigius. Po kažkur 35 svarus, jei kartais kas nors planuojate išvyką į West End’ą. Pasirinkome “Flashdance“, nes aš žinojau dvi dainas iš jo, o kiti manimi patikėjo.

Kadangi įsigijus bilietus mus dar liko kokia pusantros valandos iki spektaklio, dar pasivalkiojome aplink ir apsistojome kavinukėje “Caffe Nero“ (čia reikia prisipažinti, kad per pietus mes su Edita vengėme kavinių tinklų: “Starbuck’s“ ir “Nero“ ten ant kiekvieno kampo). Capuccino ir migdolinis croissant’as – mmmm….

Miuziklas buvo absoliučiai tobulas. Maždaug po pirmos minutės jau buvome pamiršę kainą ir visa kita. Tiek talento vienoje vietoje yra tiesiog smarkiai per daug, ypač turint omenyje, kad tuo pat metu visame West End’e vyko krūva kitų, tokių pat kokybiškų pasirodymų. Labai geras reikalas.

Pasibaigus spektakliui, iš centro į Wapping’ą žingsniavome pagal paeiliui vis užtraukiamą “She’s a Maniac“ ir su labai plačiomis šypsenėlėmis veiduose. Aš, sekdama savo ilgamete tradicija, per vidurį kelio, kai jau buvome praėję visus veikiančius McDonaldus, užsimaniau į tūliką, bet čia jau detalės.

Grįžę namo, galų gale radome laiko paragauti Igno iš Portugalijos atgabento portveino ir pribaigėme likusius cupcake’us. Čia aš staiga atsipaisčiau, kad nebeturiu stebuklingojo maišiuko su Eglės orgazmu ir giliąja gerkle, tad kurį laiką pažaidėme detektyvus bandydami suvokti, kur aš jį galėjau palikti, bet istorija parodė, kad pastangos labai vaisingos nebuvo. Eglė siuntinį galų gale gavo šią savaitę, bet reikia prisipažinti, kad aš Liberty nusižiūrėtus kvepalus iš ebay atsisiunčiau greičiau. Et, tas žioplumas.

Penkta diena

Atsikėlėme, papusryčiavome, spėjome į traukinį, spėjome į vėluojantį lėktuvą, spėjome apipirkti draugus ir artimuosius, parskridome, nusileidome ir ilgai keikėmės dėl šalčio. Bendrai paėmus, gera buvo medžioklė.

Reklama

4 responses

  1. Atgalinis pranešimas: Londonas vis dar continued « Be pavadinimo

    • Buvau suzaveta, noreciau, kad kiekvieni sveciai taip issamiai aprasytu nuotykiu Londone! Liktu graziu prisiminimu 🙂
      Nuo Flashdance prasidejo mano turas po miuziklus, jau trys po jo, ir Flashdance vis dar tarp pirmuju, jei ne pirmas.

      • Tokia mano socialinė funkcija – aprašinėti keliones, vakarėlius ir kitus nutikimus, kad visiems liktų gražių prisiminimų 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s