Grėbliuok kampiau, žudikas atvaro

Atsiprašau, kad retai rašau. Vidinio poreikio trūksta. Bet jis reguliariai pas mane sugrįžta, tad galbūt šis įrašas ir bus tokio sugrįžimo pradžia.

Turbūt jau esu rašiusi apie tai, kaip mūsų biure žaidžiamas stalo futbolas. Tai yra pats savaime neblogas žaidimėlis, bet man, kaip žodžio mylėtojai, papildomai džiaugsmo kelia aplink mūsiškį futbolo stalą susiformavęs slengas. Pabandysiu trumpai apibūdinti pagrindines sąvokas:

Kampiau. Kilo nuo nelabai artikuliuoto šūksnio “Mušk kampiau!“, kas turbūt turėjo reikšti “Mušk ne tiesiai į vartininką, galvijau, o bandyk išnaudoti šoninio rikošeto galimybes!“ Dabar kampiau reiškia bet kokį skersą smūgį bei gali būti naudojamas ir kaip daiktavardis (“Nu, Martynas čia tokį gerą kampiau pavarė…“), ir kaip būdvardis (“Paduok kampiau pasą!“), ir kaip prieveiksmis (klasikinis “Mušk kampiau!“).

Grėbliavimas. Randominis isteriškas gynėjų ir saugų linijų stumdymas pirmyn atgal, tikintis, kad kamuolys beriedėdamas atsitrenks į kurias nors kojas ir tokiu būdu nepasieks vartų. Dar vadinamas irklavimu. Didžiausias šio meno meistras yra Giedrius, kuris veiksmo metu dar ir burba po nosimi: “Grėbliuojam, grėbliuojam…“ Už tokį entuziazmą jis kartais meiliai vadinamas grėbliu.

Žudikas. Gan primityvus ir silpnas smūgis į vartus, kurio paprastumas suklaidina besiginantį žaidėją, ir jis kaip paskutinis asilas patraukia vartininką į šalį, praleisdamas kamuolį į vartus. Paprastai toks smūgis juda mirtinu greičiu. Aš su žudikais palaikau ypatingai glaudų ryšį, nes būdama puolime kokius 80% įvarčių įmušu arba jais, arba baisiai sudėtingais ir taipogi jėgos nereikalaujančiais kampiau. Tuo tarpu būdama gynyboje visą laiką panikuoju ir kaip paskutinė asilė patraukiu vartininką. Nekenčiu būti gynyboje.

Mirtinas greitis. Šiam greičiui privalomos dvi savybės. Visų pirma, kamuoliukas per stalo futbolo aikštę turi perriedėti per kokias 5 sek. Kitaip tariant, vėžlio greičiu. Visų antra, kamuoliuko riedėjimo metu gynyba turi isteriškai grėbliuoti visomis turimomis lazdomis. Nepaisant visų jų pastangų, kamuoliukas neretai vis tiek pasiekia vartus, o tas idiotiškas ir paprastai netyčia paleistas smūgis oficialiai tampa žudiku.

Karvės pienas. Grėblys Giedriukas, kuris apskritai dėl įvairių, dažniausiai ironiškų, priežasčių yra mūsų kontoros stalo futbolo žvaigždė, turi įprotį įgarsinti rezultatą, palydėdamas jį fraze “karvės pienas“. Kilo nuo rezultato “vienas-vienas“, bet dabar naudojamas apibūdinti bet kokiam rezultatui: “8:9, karvės pienas“.

Dabar taip staigiai daugiau nepamenu. Bet šiaip šį žodynėlį galima tęsti ir tęsti.

***

Kaip tyčia, kontoroje pasklido kikenimas ir prunkštimas, kurį viršininkas įvertino šūksniu “Ką jūs čia išvis visi veikiat?!“ Pasirodo, Giedrius paplatino savo reakciją į pasaulio žiniasklaidos aktualijas:

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s