Moterys

Su kovo 8-ąja, brangiosios!

Šiandien biure buvo geras vaizdas: viršininkas įsirauna su krūva tulpių, išsirikiuoja palei sieną visus bernus ir ima jiems tas tulpes dalinti. Tada išrėžia kalbą apie “geriausias mūsų moteris“ (kurių biure yra cielos dvi). Tada bernai su gėlėm nerangiai bidzena vorele ir pakeliui bando nutarti, kuriai čia dabar reikėtų tą savo tulpę įteikti. Pats droviausias mūsų programuotojas man teikdamas savąją suburbėjo kažką apie tai, kaip malonu turėti tokių gražių kolegių. Įvairovės dėlei nutariau prakalbą apie tai, kad kolegės atlieka ne tik dekoratyvinę funkciją, pasilikti kitam kartui.

Na, o tada viršininkas išsitraukia pluoštą gvazdikų ir ima sveikinti mūsų herojų Giedriuką, kuris įsigudrino gimti Moterų dieną. Šia tema mes visada turim įvairių pastebėjimų – šiandien kažkuris iškėlė teoriją, kad tą baisią barzdą Giedrius užsiaugino tam, kad per gimtadienį netyčia negautų tulpės.

***

Kažkaip netyčia prisiminiau, kad man iki šiol niekaip nepavykdavo rasti nemokamai parsisiųsti portugališkos vienos mėgstamiausių visų laikų knygų, Jorge Amado “Gabrielė“, versijos. Taip, Tervidyte, knyga apie tave 🙂 Tiesa, niekaip nesuprantu, kuo lietuvių vertėjams netiko originalus pavadinimas “Gabriela, cravo e canela“ (“Gabriela, gvazdikai ir cinamonas“) ir kam reikėjo vardo galūnėje įmontuoti -ė. Kita vertus, aš vertėjus apskritai retai suprantu. Kam reikia LNK televizijoje įgarsinant “Pirates of the Caribbean“ Elizabeth pavadinti Elžbieta, irgi suvokti sudėtinga.

Tai štai, pabandžiau sugooglinti ir šįkart radau. Oi, kaip bus smagu skaityti originalo kalba. Jean-Paul Sartre šitą knygą pavadino “geriausiu liaudies romano pavyzdžiu“, o aš joje atradau velniškai įdomią heroję moterį bei neaprėpiamą neišmatuojamą Brazilijos kultūrą. Beje, kalbant apie herojes moteris, vaikystėje skaitydama nuotykių knygas apie indėnus ir visokius tomus sojerius labai siusdavau, kad jose tik berniukai veikia išties įdomius dalykus, tad pati susikurdavau veikėjų mergaičių ir sėkmingai inkorporuodavau jas į siužetą. Ot.

Reklama

8 responses

    • Be abejo, turiu. Kokių 1966 m. leidimo 🙂

      Beje, girdėjau, kad Didžiojoje g. atsidarė labai faina maitinimo įstaiga pavadinimu “Kitchen“. Galvoju, kad reikia patikrinti 😉

  1. O pas mus ofise vakar irgi buvo šventė. Išstojo mūsų Didysis Vyras (vienas iš keturių vyrų 17 galvų kolektyve) su tulpių glėbiu ir skėlė prakalbą apie nuostabiausias moteris ant Vilniaus (ar bent Olimpiečių g. tai tikrai). Išsibučiavom, išgėrėm šampės, smagūs išsiskirstėm dirbti, o tuo metu Didžiojo Vyro Mažasis Draugas (jauniausias kolektyvo jaunuolis) tyliai jo klausia – ‘o kodėl mes taip iš anksto kovo 11 švenčiam ir jos proga moteris sveikinam?’. Ak, jei Klara Cetkin būtų tai girdėjusi! 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s