Travesty Fiesta 2011

Kaip ir žadėjau, vakar buvo Kolektyvinio tyčiojimosi iš Eurovizijos dalyvių vakaras. Su Egle, Gyčiu, jų naująja sofa, sumuštiniais su tunu ir buteliu chardonnay. Tyčiotis pradėjome dar prieš transliaciją, įsijungę teliką iš anksto, kad pažiūrėtume, ar rodo laidą “Kaip Ewelinai suknelę siuvo“. Deja, nerodė.

Tai štai, atsidarau chronologinį dalyvių sąrašą ir bandau atsiminti esminius pastebėjimus:

– Lenkija. Baisi kalba, baisiai nusidainuojanti apybaisė merga su nei šiokia, nei tokia daina. Kolektyvinis palengvėjimas dėl Ewelinos šansų. Beje, kas žino, ko jie visi Eurovizijoje taip kaukia? Ir dar dažniausiai pro šalį.

– Norvegija. Haba haba! Kolektyvinis sutarimas, kad Shakira visą šitą reikalą sudainuotų geriau. Gyčio soundbite: “ABBA karstuose vartytųsi, jei būtų mirę“. Palengvėjimas dėl Ewelinos tęsiasi. Kita vertus, pagal šitą melodiją bent man norėjosi šokti, o tai jau geriau už Lenkiją.

– Albanija. Vėl kaukia, bet šįkart bent į natą pataiko. Pamiršta pagrindinė Eurovizijos taisyklė – kad ir kiek beišsidirbinėtum, kad ir kiek fejerverkų iššaudytum, daina be melodijos nelaimės. Beje, ta moteris kažkokiu būdu sugebėjo juodai nusidažyti akių baltymus. True story.

– Armėnija. Oh boy. Oh boom boom. This is wrong on so many levels. Eglei labiausiai nepatiko jos pertiesinti kirpčiukai. Man patiko šokėjai. Gyčiui patiko jos bum bum. Nė vienam nepatiko nė vienas su pačia daina susijęs aspektas. Bet su džiaugsmu prisiminėme pernai metų Armėnijos Angeliną su daina apie abrikosų kauliukus ir, be abejo, bum bum. Ta šalis žino, pagal ką rinktis atstoves. Tik kad šįkart neatkreipė dėmesio į visus kitus trūkumus.

– Turkija. Kartą atsiuntę rokerius ir pataikę, turkai nutarė neišradinėti dviračio. Tiesa, anie turkų rokeriai turėjo melodiją ir dar kažkokią robokopę. Be to, jų vokalistas neturėjo “aiškiai turkų gamybos“ (autorė: Eglė) blizgančios maikės, kurios “joks tikras save gerbiantis rokeris gyvenime neužsivilktų, neskaitant nebent 80-ųjų plaukų rokerių“ (autorė: aš).

– Serbija. Net sieloje nušvito. Graži daina, graži scenografija, gražiai dainuojanti graži mergaitė. Pliusas už tai, kad neaišku, apie ką dainuoja.

– Rusija. Eglei jis buvo simpatiškas. Man tai meh. Tik labai stengėsi būti stilingas, kas jau savaime yra blogai. Dainavimo manieroje aiškiai girdima Bilano mokykla. Kaip sakoma, don’t fix what ain’t broken.

– Šveicarija. Dieviška suknelė. Eglei patiko scenos fonas. Niekas nesuprato žodžių, bet visiems patiko nusidainavimo nebuvimas ir šiaip gera nuotaika. Gytis sakė, kad tą dainą kažkur girdėjo, o aš nuraminau, kad greičiausiai girdėjo Jason Mraz “I’m Yours“. Ai, dar ukulelistas buvo mielas.

– Gruzija. Na va, štai ir baigėsi trumpas neblogų dainų ruožas. Nutarėme, kad vokalistė yra Lady Gagos, Amy Winehouse ir Šorenos meilės vaisius, papildomai dar šiek tiek pakryžmintas su arkliu. Visas tas kokteilis sumaišytas su Linkin Park muzika bei dizaino kolegijos pirmakursio kurta suknele. Pamačius pastarąją kilo retorinis klausimas: “Nieks nežinot, Petruškevičius pastaruoju metu Gruzijoje nesilankė?“ Neabejotinai didžiausias praėjimo į finalą nesusipratimas.

– Suomija. Utiutiutiu, koks mielas būtų princas Haris, jei būtų biškį mielesnio veido ir mokėtų groti gitara. “Da da dam, da da dam, da da dadadam…“ Mudvi su Egle susileidom ir ėmėm fantazuoti apie tai, kaip norėtųsi žnybtelti į tuos rausvus skruostukus. Gytis sakė “meh“. Prognozuojama vieta Top 5.

– Malta. Visą vakarą bijojom, kad didžiausia Ewelinos konkurentė bus Malta, bo šiemet Lietuva neabejotinai įsibruko į šios ilgametę teritoriją. Bet Malta, kaip žinodama, kad lietuviai ją, mažulytę, tiesiog sutryps, staigiai “investavo visą pasirengimui skirtą biudžetą į antakių pincetus“ (autorius: nežinomas Guardian komentatorius) ir atsiuntė šitą pornografiją. Nelabai turiu ką pridurti apie patį pasirodymą, nes tą pačią sekundę, kai Maltos atstovas pirmą kartą išsišiepė, skubiai nutariau pasidaryti tualeto pertraukėlę.

– San Marinas. Labiausiai mes linksminomės įsivaizduodami, kas nutiktų, jei San Marinas netyčia laimėtų. Renginį tektų organizuoti Imolos trasoje, nes tai būtų vienintelis plotas, galintis sutalpinti sceną, paslaptingąjį žaliąjį kambarį ir žiūrovus. Deja, išgirdus nusidainavimą, šią fantaziją teko prigesinti. Nebloga daina, graži šypsena, tragiškas nepataikymas.

– Kroatija. Oh shit. Oh boom boom. Net nežinau, ką čia tokio pasakius. Jei šita nesąmonė būtų praėjusi į finalą, net Eurovizijos standartais tai būtų buvę žema.

– Islandija. Mudvi su Egle vėl apsidžiaugėm ir ėmėm sutartinai linguoti. Suomis, padaugintas iš šešių, tik gal melodija ne tokia įsimenanti. Gražu, tvarkinga, verta finalo.

– Vengrija. Dainininkė priminė kažkada Švediją atstovavusią neaiškios lyties riaumojančią blondę. Nieko gero, bet daina tiek praprominta, kad net aš ją kažkokiu būdu buvau kažkur girdėjusi.

– Portugalija. Va šitus tai mes mylėjom. Mylėjom, nes pasirodžius po tokios nesąmonės Ewelinos šansai iškart turėjo šauti į dangų. Turbūt taip ir nutiko.

– Lietuva. O, bum bum! Po maždaug dviejų pirmų eilučių Gytis griežtai tarė: “Nu viskas, Ewelina, užteks šito, reikia priedainio. Reeeikia priedainio…“ Dar paūkavusi ji pakluso, ir daina grįžo į pagrindinę Eurovizijos taisyklę – reikia melodijos. Vokalas geras, šypsena gera, bum bum nuostabūs, į finalą portugalų dėka gal ir praeis. Gal ir praėjo.

– Azerbaidžanas. Daug juokavome apie tai, kad berniukas dainuoja su mama. Glaustosi prie jos, nes su mama saugu. Bet atmetus vaizdą daina buvo visai neprasta. Net ir vaizdas nebuvo prastas, turint galvoje, kad kalba ėjo apie azerbaidžaniečius. Šis pasirodymas turbūt buvo taip arti subtilumo, kiek ši tauta apskritai sugeba prisiartinti.

– Graikija. Jis kaukė, daina buvo be melodijos, jis buvo ne itin gražus ir nekraipė šiknos, o juk standartiniai graikų rikiai martinai mus buvo prie to pripratinę. Kažkokiu būdu į finalą vis tiek pateko. Bullshit.

***

Gal antro pusfinalio metu pabandyti live-blogging?

Reklama

One response

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s