Labai poliglotas

Vakar ketinau papasakoti linksmybę, bet pamiršau. Tai papasakosiu šiandien.

Nuo vasaros pabaigos mes su Kęstu kas savaitę žaidžiame pub quize “Protų kovos“, kur priklausome šlovingai internacionalinei komandai “Team with no Name“. Kadangi kitos komandos turi tokius pavadinimus kaip “Nuožmieji Bukiškių uogos“, “Thesaurus ant kojyčių“ ir “Condoleezza ant the Rice“, aš kaip ir sakyčiau, kad mūsiškis pavadinimas yra šiek tiek lievas. Tada prisimenu šito blogo pavadinimą ir apsiraminu.

Maždaug pusę nuolatinių komandos žaidėjų sudaro įvairaus plauko lietuviai, o kitą pusę – visokių ambasadų ir “Euromonitor“ darbuotojai iš užusienio. Turim britą Stephen, suomį Pasi, kanadietį Daniel, serbą Milan, airę, kurios vardo nieks nemoka nei rašyti, nei tarti Seadhna, olandą Yaron, kuris jau turėtų būti išsiųstas ambasadoriauti kur nors kitur, ir dar kelis, kurie ateina per retai, kad atmintis užregistruotų. Pagrindiniai lietuviai be mūsų yra Ineta ir Mantas. Mes su Kęstu vos prisijungę iškart užsiėmėme savo įprastines roles: visus pažįstančio ir bendrai situacijoje besigaudančio strateguotojo bei aikštingos ir niekada nesigaudančios situacijoje, o bet tačiau žavios diriguotojos (blyn, šitą parašiusi supratau, kad reikia bandyti diferencijuotis nuo Inetos). Dar atsitempėm Marių, Akvilę ir Gabiją (pastarosios dvi visada maloniai kviečiamos prisijungti antradieniais, 19:00, naujoje vietoje – disco-grill-pub-sport bare “Juoda Raudona“).

Kol kas mūsų šlovinga komanda jau sugebėjo laimėti rudens sezoną bare “Misterija“ ir tesužaidusi tris žaidimus naujojoje vietoje patekti į jos rudens sezono finalą (šitas reikalas dar negarantuotas, bet duotuoju momentu mes patenkame tarp Top 10 komandų). Kaip antradienį sakė mūsų suomis: “We’re fucking smart!!!“

Šioje vietoje mes galiausiai priartėjome prie šio įrašo esmės. Dabar bandykit įsivaizduoti suomį. Toks ne itin tamsaus gymio, šiek tiek juokingo veido intravertas, kalbantis lėtai ir tik vienskiemeniais žodžiais? O dabar palikit išvaizdą ir aukštyn kojom apverskit visa kita. Ne itin tamsaus gymio, šiek tiek juokingo veido ekstravertas, kuris kelia daugiau triukšmo už mane, kartą prasižiojęs užsičiaupia tik užmigęs, o laisvalaikiu tūsinasi Kalvarijų g. baruose “Visą parą“? Čia būtų mūsų Pasi – istorijos, geografijos, 9 deš. suomių death metalo ir Naujininkuose pardavinėjamų kalakutienos apkepėlių ekspertas.

Antradienį Pasi šventė Suomijos nepriklausomybės dieną, kas pasireiškė tuo, kad į darbą atsigabeno litrą degtinės ir po darbo jį su kolegomis greituoju būdu suvartojo. To pasėkoje barą “Juoda Raudona“ pasiekė trys ne patys blaiviausi “Euromonitor“ atstovai. Žaidimo eigoje degtinės poveikį sklandžiai tobulino alumi. Daug kalbėjo lietuviškai (o lietuviškai jis kalba su žavingu latvišku akcentu). Pastebėjęs, kad lietuviškoji komandos dalis labai tuo džiaugiasi, išdidžiai pareiškė: “Aš – labai poliglotas“. Išklausęs ovacijas, pasitaisė: “Aš – labai girtas poliglotas“. Pagyrėme, kad pastarasis sakinys ir gramatiškai, ir faktiškai teisingas.

Kai galiausiai šį turą laimėjome, Pasi išdidžiai subliovė Suomijos himną, kas turbūt nepagilino kitų komandų meilės mums. Oh well, we’re fucking smart.

Reklama

4 responses

  1. Noriu pareikšti įtarimą, kad jei artimiau pažinotum šitą žmogų, jis imtų atrodyti erzinančiai arogantiškas ir piktnaudžiaujantis alkoholiu, o nebe įspūdingai daug žinantis ir smagiai besilinksminantis. Gal kiek narciziška paišyti save į šito “most interesting man in the world“-esque vyruko vietą… bet kažkaip man sugrojo, kad kai aš sakau “tūsinausi iki ryto“, tai nebesiskaito kieta.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s