Orakulas

Aš turiu teoriją, kad Oskarų karnavale geriausios metų aktorės apdovanojimą galima gauti už du nuopelnus: arba už ypatingą kino žvaigždei prideramos išvaizdos susigadinimą, arba už ypatingai vykusią sekso sceną.

Pirmojo nuopelno pavyzdžiai būtų Nicole Kidman ir jos nosis (The Hours, 2002) bei Charlize Theron ir jos bendro pobūdžio baisumas (Monster, 2003).

PaveikslėlisPaveikslėlis

Antrąjį nuopelną išdidžiai atstovauja Halle Berry (Monster’s Ball, 2001), kuri labai entuziastingai ant sofos smaginosi su Billiu Bobu Thorntonu, bei Natalie Portman (Black Swan, 2010), kuri ne taip entuziastingai, bet užtat labai estetiškai atsidavė Milos Kunis glamonėms. Blyn, galėjo Mila turėti šiek tiek daugiau nagų odelių lupinėjimo scenų, tai už jas bei entuziasmą konkrečiai būtų Oskarą gavusi.

Iš 2009 m. nominančių labiausiai išvaizdą susigadino Sandra Bullock, užsimaukšlinusi baisų baltą peruką. Tadaam – Oskaras. 2008 m. laimėjusios Kate Winslet pasirodymo The Reader mačiusi iki šiol nesu, bet užtat esu girdėjusi, kad ji ten dėvėjo gaktos plaukų peruką, kuris yra akivaizdus kelias į šlovę. 2006 m. Helen Mirren suvaidino karalienę Elžbietą II, kas savaime apdėjo visus konkurenčių bandymus pasibaisinti. Beje, baisinimosi rekordininkė yra Hillary Swank, kuri 1999 m. suvaidino berniūkštį, o 2004 m. – boksininkę. Žodžiu, šį sąrašą galima tęsti be galo.

O dabar pereikime prie esmės: 2011 m. pasirodžiusių filmų žvaigždės jau musėt suprato šią ne itin sudėtingą tendenciją, tad penkių nominančių tarpe mes turime net tris įžūlius bandymus iš anksto nušluoti konkurentes į šalį. Nieks nežino, ką sau galvojo Michelle Williams sutikdama vaidinti Marilyn Monroe. Gal manė, kad šiemet užteks priaugti svorio. Vargšė.

Žodžiu, turime Meryl Streep, kuri The Iron Lady suvaidino Maggie Thatcher. Bandymas neprastas, nes François Mitterandas apie šią viso pasaulio kairuolių numylėtinę yra pasakęs, kad jos akys – kaip buldogo. Kita vertus, toje pačioje citatoje jis pridūrė, kad jos lūpos – kaip Marilyn Monroe. Žodžiu, Meryl šansai buldogo dėka yra šiek tiek didesni nei Michelle, bet to gali neužtekti…

… nes Glenn Close (Albert Nobbs) ėmėsi jau išbandytos taktikos ir suvaidino berniūkštį. Suaugusį. Su katiliuku ant galvos. Sakyčiau, bandymas netgi labai neprastas. Tačiau, mano akimis žiūrint, Glenn nenumatė vieno niuansėlio.

To, kad Rooney Mara (The Girl with the Dragon Tattoo) nusikirpo ir persidažė plaukus, įsivėrė po keturis auskarus į abi ausis bei po vieną į antakį ir dešinįjį spenelį (ir pastarąjį pasiliko, kad filmo tęsiniui nereikėtų vertis iš naujo), prisikabino netikrų auskarų ant nosies ir lūpos, prisipiešė netikrų tatuiruočių bei dėl jau visiškai neaiškių priežasčių nusibalino antakius*. Atrodė kaip pati kraupiausia paauglė ever. Man žiauriai patiko, tad aš už ją balsuočiau visomis rankomis ir kojomis, kiek tik turiu. Visa bėda, kad nežinia, ar pensijinio Oskarų komisijai tai pasirodys kaip pats baisiausias įmanomas pasityčiojimas iš savo išvaizdos, ar kaip koks tai ištvirkusio jaunimo anarchizmas, už kurį jokiu būdu negalima apdovanoti. Istorija parodys.

* P.S. Radau labai krūtą filmuką, gan neprastai atvaizduojantį šį procesą. Dailininkas – genijus.

 

Reklama

One response

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s