Vaikeli, jei gali, nedainuok…

Prieš kelias dienas su Kęstu šnekučiavomės apie niekam tikusią muziką, ir kalba kažkaip pasisuko erzinančių balsų link. Šioje vietoje, kaip ir beveik kaskart klausant vieno iš šių atlikėjų, mane ištiko noras trypti kojytėmis ir grūmoti kumštukais, bet galiausiai nutariau tiesiog pasidalinti savo asmeninėmis antipatijos su jumis. Tai štai, labiausiai mane erzinantys balsai šiuolaikinėje muzikoje – nuo šiaip taip toleruojamų iki varančių į visišką neviltį:

10. Axl Rose. Seniau aš Guns’n’Roses tiesiog laikiau siaubinga grupe, nes tas klykimas/kniaukimas varydavo  iš proto. Vėliau visgi teko pripažinti neginčijamą Slash talentą, tačiau vokalas nuo to nepasitaisė. O dar ta megalomanija… O dar tie šortai…

9. Madonna. Ši moteriškė išgarsėjo tikrai ne balso puikumu. Tas karjeros pradžios cypimas atrodo baisokas, kol nepaklausai naujausių pop karalienės “kūrinių“. Bene geriausiai jai sekėsi “Ray of Light“ laikais, kai lengvas nusidainavimas visai neblogai derėjo prie hipiško įvaizdžio. Nors, geriau pagalvojus, dabar balsas ir įvaizdis irgi siunčia panašią žinutę – trashy.

8. Liam Gallagher. Vėlgi – karjeros pradžios zyzimas pro nosį skamba visai neblogai, palyginus su dabartiniais sloguojančio dulkių siurblio garsais.

7. Kate Nash. Jei jos nežinote – sveikinu. Jei žinote – neklausykite naujų kūrinių (įskaitant to, kuris bus patiektas po šia pastraipa). Devynmetės čiulbėjimas su londonietišku akcentu visai gerai derinosi prie pirmojo albumo a la folk stiliaus. Dabar ji bando pankuoti. Kaip sakė vienas Delfi komentatorius, “O bože, o bože… O Sodoma, o Gomora…“

6. Akon. Kartais viešint pas mamą tenka jį nugirsti per VH1. Nemoku net apsakyti, kaip man tokiais atvejais norisi, kad jis tučtuojau užsičiauptų. Helio balionai = gerai, autotuninti helio balsai = blogai.

5. Enrique Iglesias. Aš nesutinku su nuomone, kad tikri vyrai neverkia, – kartais visiems reikia išlieti susikaupusias emocijas. Bet kam, o kam reikia verkšlenti kiekvienoje mieloje dainoje, net jei ji vadinasi “Ring My Bell“?! Kas per mazochistė gali skambinti varpeliu, kurio savininkas nemoka dviejų žodžių ištarti nestenėdamas?

4. James Blunt. Manau, labai daug komentuoti ir neverta…

3. Amy Lee. Kaip tik jos dėka man ir kilo mintis sudaryti šį sąrašą, ypač po to, kai radau sekantį grupės Evanescence apibūdinimą: “If you recorded every time your goth little sister cried when rejected by a young stud down at the Junior High, and set it to horror movie music, you would have Evanescence’s entire song list. Now what if that goth little sister of yours was lead singer in a band? That is exactly how sexy Amy Lee is.“ Nusipurtom ir einam paklausyti.

2. Celine Dion. Kaskart kalbai pasisukus Celine link, mūsų “Protmušio“ kolega Danielis sako: “I’m so sorry on behalf of all Canada…“ Aišku, Kanada pasauliui suteikė ir Avril Lavigne, ir Nickelback, prie kurių dar grįšiu. Bet taipogi ir Arcade Fire, ir Ryaną Goslingą… Šiaip ar taip, grįžtant prie Celine – įsivaizduojate, koks sloginis perlas gautųsi ją suvedus su Liamu Gallagheriu?! My wonderwall will go on and on!!!

1. Džordana Butkutė. Kad ir kokį siaubą man keltų užsieniniai dainorėliai, jie nei iš tolo neprilygsta mūsų vietinei divai (čia kaip niekad tiktų terminas “otechestvennaya“). Tam žmogui, kuris kažkada pamelavo Džordžai, kad ji gali dainuoti, jau seniai rezervuotas pats karščiausias pragaro ratas. Ta prasme, Jesus Harold Christ in a Palm Tree!!!

***

Honourable mention
Visi alternatyvaus roko vokalistai, nukosėję dainavimo manierą nuo Eddie Vedder (Pearl Jam): Chad Kroeger (Nickelback); Scott Stapp (Creed); Scott Weiland (Stone Temple Pilots); Jason Wade (Lifehouse); Gavin Rossdale (Bush) – šitam atleidžiu, nes gražus; Chris Cornell (Soundgarden) – šitam atleidžiu, nes turi vieną gražią dainą; tas bičas, kur dainavo “Wherever You Will Go“; stebėtinas kiekis jaunų lietuviško alternative rock atstovų. Tiesą sakant, reikėtų čia pridėti ir patį Eddie, nes iš tiesų tas riaumojimas jau savaime yra pakankamai užknisantis. 

Dishonourable mention
Visi besielio soul ir plastikinio r&b atlikėjai, besistengiantys į vieną dainos eilutę įkišti kuo daugiau išraitymų. Ypatingai galioja vyrams. Ypatingai tiems, su kuriais palyginus Justin Timerlake skamba kaip Eddie Vedder.

Reklama

6 responses

  1. ash tave myliu,nes tu uzrashei tai,apie ka ash jau seniai galvojau,bet tingejau padaryti suvedima.aciu…vienas ish fainiausiu tavo uzrashu………..p.s.atleidziu tik axlui,nes jis buvo mano meile,kai man buvo penkiolika 🙂

  2. viskam bene pritariu, tik kelios detalės suneramino. gal labiausiai – būtent Axl 🙂 nors jis būtent iš tų, kurio ir balso visos variacijos, ir įvairios manieros tik erzina ir mane, bet vis dėlto.. kitų pripažinimą jam ir jo “kultūrai“ kažkaip vis dėlto Galiu Suprasti. vis tiek tai, nu, nepaisant visko, šimtus kartų įdomiau, autentiškiau už bet kokius nickelback, kurių net paminėjimas išvis bet kur – nesuprantamas..

  3. Pasiklausiau kaip sakant ‘visai kitomis ausimis’ po tai kai paskaičiau 😀 Ir toks isteriškas juokas suėmė. Dar kartą įsitikinau, kad namuose muzika tik dėl fono, nes apie tai niekad nepagalvojau. Nors ne, gal ir pagalvojau, bet nelabai kreipiau dėmesio 😀
    Šaunu, patiko labai labai 😀

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s