Olimpinė rungtis: sprintas link lovio

Na, ką aš galiu pasakyti apie šiuos rinkimus… Balsavau Naujamiesčio apygardos Gedimino apylinkėje, kaip ir kiti bomžų butą atstovavę fiktyvūs vilniečiai. Mano apylinkės rezultatų dar nėra, bet didžiuodamasi galiu pranešti, kad apygardos balsavimo aktyvumas buvo virš 60%, o daugiausiai balsų iš mūsų gavo konservatoriai ir Liberalų sąjūdis. Venckienės vienmandatėje neišrinksim (nors mano antipatija Degutienei irgi lipa per kraštus).

Bendri rezultatai manęs nenustebino. Žinau, dauguma draugų, kolegų, FB narių nusivylę, – gal tuo, kad kol kas atrodo, jog daugiausiai balsų gavo Darbo partija. Po antrojo turo tas vaizdas turėtų pasikeisti (taip manau, nes specialiai skaičiavau). Bet šiaip buvo ganėtinai aišku, kad laimės socialdemokratai, ypač turint galvoje, kad jie jau iš anksto buvo pasiskelbę pasirengę koalicijai su Darbo bei Tvarkos ir teisingumo partijomis.

Ir čia yra atsakymas į klausimą: “Kodėl Lietuvoje yra tiek daug durnių, kurie balsavo už Uspaskichą?“ Ogi todėl, kad Lietuvoje nėra nė vienos normalios kairiųjų partijos, už kurią ramia sąžine galėtų balsuoti mažas pajamas gaunantys žmonės. Pati rimčiausia “kairiųjų“ partija dar prieš rinkimus sudarinėja koalicijas su populistinėmis, oligarcho ir susitepusio prezidento vadovaujamomis partijomis, kurioms socialinė lygybė rūpi tik pusmetį prieš rinkimus ir tai tik žodžiais. Jau nekalbant apie tai, kad ta rimtoji partija yra tvirtai pasiryžusi mus toliau laikyti engergetinėje nelaisvėje. Gal tada bent už tą teistą, lietuviškai nemokantį oligarchą pabalsuoti: žada gi minimalų atlyginimą padidinti ir charizma trykšta į visas puses…

Pažįstu nemažai žmonių, kurie arogantiškai įsitikinę, kad konservatoriai yra atsakymas į visus Lietuvos žmonių prašymus, ir kad visi, balsavę ne už juos, yra šiek tiek asilai, bet teisybė yra tokia, kad nė vienoje pasaulio valstybėje konservatoriai neatstovauja daugumos gyventojų interesų. Jiems rūpi sumažinti mokesčius, ypač verslui, priversti atidirbti už socialines pašalpas ir pasirūpinti, kad visi gyventų padoriai susituokę. Jiems ypatingai rūpi subalansuoti biudžetą, net jei tai reikštų, kad kur nors Pakruojo rajone žmonės dėl to mirs badu, o norint jiems bemirštantiems rasti kokią nors ligoninę, reikės vežti 100 km. Ir nors išsilavinusių, aukštesnes nei vidutines pajamas gaunančių miestiečių nuomone  jie yra mažiausia blogybė, kurią galima išrinkti į Seimą, už minimumą fermų sandėliuose dirbančių žmonių nuomonė apie mažiausias blogybes gali ženkliai skirtis.

Tai štai, vienintelis būdas atsikratyti nuolat kaip Pilypai iš kanapių išdygstančių populistų ir turėti brandų parlamentą be, nepabijokim to žodžio, debilų yra užsiauginti normalią socialdemokratų partiją, kurios pagrindą sudarytų ne buvę komunistai, sielas pardavė Rusijai ir Gazpromui, o žmonės, nuoširdžiai tikintys socialinės atkirties mažinimo teikiama nauda. O va kada ir kokiu būdu tai gali nutikti – vienas velnias težino. Gal prireiks dar vieno partijos skilimo, o gal dinozaurai savaime išmirs… Iki tol galėsim kas ketveri metai stebėti štai tokį cirką.

Reklama

12 responses

  • Man tai yra poreikis importuoti elektros energiją ir gamtines dujas iš kaimyninės valstybės, pagarsėjusios savo nestabilumu ir pomėgiu politiniais sumetimais užsukinėti kraniukus.

 1. O jeigu ta kaimyninė valstybė būtų stabili, neturėtų ginčijamos istorinės praeities ir elektrą tiektų produktyviai bei adekvačiai, tai tada būtų energetinė nelaisvė?

  O galbūt tai būtų energetinė nelaisvė, tačiau pakenčiama?

  • Tarkime taip: jei per Baltijos jūrą ta legendomis apipinta jungtimi elektrą tiektų Švedija, būtų ramiau. O dar ramiau būtų, jei egzistuotų keli patikimi ir stabilūs energijos šaltiniai, kurie leistų išvengti priklausomybės nuo vieno tiekėjo ir visų su ja susijusių finansinių bei politinių peripetijų.

   • vietinė elektros gamyba LT egzistuoja ir turi pakankamai gausius pajėgumus. Tiesiog dalis jų nenaudojama, nes palyginus su importuojama, brangoka. Tačiau tai nereiškia, kad “užsukus kranelį“ neturėtume elektros, nereiškia, kad atominė būtų pigesnė nors už vieną iš esamų, nereiškia, kad reikia ir toliau vilkinti jungčių projektus, arba nevystyti alternatyvios strategijos su alternatyviais šaltiniais.

 2. Myliu Tave. Ir, pažinodama nemažai jaunų socdemų (partinių)… galiu pasakyti, kad išmirimas vyresniųjų, deja, nepadės…

 3. Linai, aš nesiginčysiu su tavimi dėl vietinės energijos gamybos pajėgumų ir kainų. Aš pažįstu žmonių, kurie tiesiogiai dirbo su tų pajėgumų vertinimais ir kurie apgailestaudami teigia, kad jie nepatenkina ir patenkinti negali visos šalies poreikių. Taip pat aš pažįstu žmones, kurie dabar smarkiai subsidijuojami statosi vėjo jėgainę ir trina delnus laukdami, kol galės pardavinėti jos pagaminamą energiją už protu nesuvokiamą kainą. Bet tikiu, kad tu šiuos argumentus sugebėsi atremti.

  Savo rašinyje neatsitiktinai energiją (ne tik elektros) paminėjau prie socdemų. Tai yra vienintelė šios Seimo kadencijos partija, kuri balsavo prieš dujų tiekimo ir perdavimo veiklos atskyrimą. Panašu, kad atominę elektrinę jie visgi ketina statyti, ignoruodami gyventojų nuomonę, kurios patys ir sugalvojo pasiklausti. Tačiau kas vyks dujų rinkoje?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s